GŁÓWNA GALERIA LINKI KONTAKT

Najbliższe wydarzenie:

listopad 2013

Archiwum: rok 2013

29.12.2013

Wraz z Rallyborne od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do zrobienia rajdowego kalendarza i oto jest: Amatorski Kalendarz Rajdowy 2014 - Rallyborne. Dziękujemy za zaangażowanie w głosowaniu przy wyborze zdjęć. Zapraszam więc do zapoznania się z wydawnictwem no i do zamawiania:) Szczegóły na FB, a wkrótce także na stronie Rallyborne.

29.12.2013

Zapraszam do galerii zdjęć z Barbórki Tyskiej, która odbyła się 15 grudnia na torze Fiata w Tychach. Zostało jeszcze sporo materiału bieżącego, 2013 roku. Wszystko postaram się uporządkować i systematycznie publikować zaległe galerie.

17.12.2013

Późno - jesienną, wieczorową porą proponuję cofnąć się w czasie do końcówki lipca bieżącego roku, kiedy to w bardzo gorącej, letniej atmosferze rozegrano drugi Rally Sprint w kultowych Zamarskach koło Cieszyna. Więcej o tej imprezie można przeczytać w szóstym numerze Rallyborne'a. Zapraszam do galerii zdjęć.

12.12.2013

Z przyjemnością informuję o premierze 10 numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Oprócz podsumowania rajdowego listopada (i początku grudnia), rozmowa z Kacprem Wróblewskim, relacja korespondentów Turbo Team z Włoch o raz Marakant bez tajemnic. Zapraszamy do lektury.

01.12.2013

Grudzień zaczynamy kolejną "retrospekcją". Tym razem wracamy do niedizeli, 10 listopada bieżącego roku, kiedy to na dobrze znanym torze Fiata w Tychach odbyły zawody pod nazwą Jesienne Grand Prix. Zapraszam do galerii zdjęć.

25.11.2013

Cieszyńska Barbórka to obowiązkowy punkt w rajdowym kalendarzu. Ta bodajże najtrudniejsza runda Rajdowego Pucharu Polski, po raz kolejny srogo zweryfikowała umiejętności pucharowiczów. Zapraszam do pełnej mgły i watersplash'ów galerii zdjęć.

14.11.2013

Wracając jeszcze do wydarzeń październikowych, zapraszam do galerii zdjęć z drugiej edycji Siemianowickiego Rally Sprintu, która odbyła się 27 października.

11.11.2013

Dość szybko, bo niecały miesiąc po ukazaniu się ostatniego, prezentujemy 9 numer Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne, w którym polecamy relacje z październikowych imprez, ale także rozmowę z Wojtkiem Wróblewskim, tatą Kacpra, który w tym sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się w RPP. Zapraszam.

03.11.2013

Wróćmy jeszcze do niedzieli, 13 października br, kiedy to na torze FAP w Tychach odbyła się 6 runda Samochodoych Mistrzostw Tychów. Główną atrakcją był zmieniony układ trasy co niewątpliwie urozmaiciło zawody, choć w pamięci Kibiców zostaną przede wszytskim przejazdy pewnego, pomarańczowego Fiata 125p. Zapraszam do galerii zdjęć, pełnej jesiennych barw.

27.10.2013

Podczas ostatniej rundy RSMP, 23 Rajdu Dolnośląskiego, przyszło nam oglądać niezwykle emocjonujący pjedynek Łukasza Habaja z Tomkiem Kucharem. Ponieważ Kajto nie wystartował w Kotlinie Kłodzkiej była to walka o zwycięstwo w generalce RSMP, a przypadło ono załodze Habaj/Woś. Zapraszam do galerii zdjęć.

20.10.2013

8 numer Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne pojawił się co prawda z "lekkim" opóźnieniem, ale jego zawartość powinna zrekompensować dłuższy czas oczekiwania na wrzesniowe wydanie. Zapraszam do lektury, jak zawsze czekamy również na opinie czytelników.

13.10.2013

1 Rajd Jastrzębski zakończył tegoroczny seozn Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Odbyło się pięć zaplanowanych rund, w każdej z nich wystartował komplet załóg, a zróżnicowane trasy do łatwych nie należały. Możemy być dumni, że to właśnie nasz śląsko-małpolski rejon wybija się na tle reszty rajdowej Polski. Zapraszam do galerii zdjęć z ostatniej eliminacji RSMŚL.

30.09.2013

Na początku września w Bytomiu odbyła się trzecia rudna pucharu Szombierki Rally Cup. Zapraszam do galerii zdjęć, a także na relację w kolejnym, ósmym numerze Rallyborne, który powinien ukazać się tuż po 1 Rajdzie Jastrzębskim.

21.09.2013

Najważniejsza, tegoroczna impreza rajdowa w Polsce za nami. Dzięki temu, że 70 Rajd Polski był eliminacją mistrzostw ERC, mogliśmy cieszyć się na Mazurach rywalizacją na najwyższym, światowym poziomie. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych kibice dzielnie dopingowali zawodników, a dodatkowym samczkiem był start Roberta Kubicy. Zapraszam do obszernej galerii zdjęć."

09.09.2013

Podsumowanie sierpniowych wydarzeń znajdziecie w najnowszym, 7 numerze Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Z uwagi na wakacyjny czas wydanie dość "lekkie", ale to tylko cisza przed wrześniową burzą. Zaprasza serdecznie do lektury i dzielenia się pismem z innymi.

02.09.2013

Po dłuższej przerwie postanowiliśmy odwiedzić eliminację Pucharu WRT Rally Oes organizowanego przez AK Południowy, w tym celu 15 sierpnia br udaliśmy się do Proszowic. Zapraszam do galerii zdjęć z tych zawodów, a już wkrótce do przeczytania relacji w kolejnym numerze Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne.

27.08.2013

Dawno temu w odległej galaktyce... czyli bardzo zaległa galeria ze sprintu rozegranego w ramach 2. Moto Pikniku w Będzinie, pod koniec czerwca bieżącego roku.

25.08.2013

Krótka fotorelacja z drugiego etapu 22 Rajdu Rzeszowskiego jest już dostępna, zapraszam do galerii.

18.08.2013

Uzupełniając relację z 8 AC Pokale Rajdu Tyskiego, którą można przeczytać w 6 numerze Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne, zapraszam do obszernej galerii zdjęć z tego rajdu.

08.08.2013

Równy miesiąc upłynął od ostatniego wydania, dlatego czas najwyższy zaprezentować 6 numer Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Znajdziecie w nim m. in. relacje z lipcowych zawodów, w tym podsumowanie 8 AC Pokale Rajdu Tyskiego i aktualną klasyfikację RSMŚL.

21.07.2013

Trzecia eliminacji RSMP nie przyniosła niespodzianek: Kajto panował niepodzielnie, Chuchała zadomowił sie na drugim miejscu i tylko o najniższy stopień podium toczyła się zacięta walka między Habajem, Kucharem i Rzeźnikiem. Zaparszam do galerii z 28 Rajdu Karkonoskiego.

14.07.2013

Kolejna zaległa galeria, tym razem z dość kameralnej imprezy jaką był KJS Malinka, więcej o tych zawodach przeczytacie w 5 numerze Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne.

13.07.2013

Rzutem na taśmę udało mi się opublikować galerię z trzeciej rundy SMT na dzień przed kolejną, czwartą już eliminacją. Zapraszam do galerii zdjęć oraz na jutrzejsze zawody na tor Fiata w Tychach.

08.07.2013

Już jest świeżutki i cieplutki 5 numer Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Szczególnie zapraszam do lektury relacji z 1 Rajdu Ziemi Bocheńskiej oraz rozmowy z pilotem rajdowym Tomkiem Kwietniem. W numerz znajdziecie również klasyfikacje punktowe po trzech eliminacjach RSMŚL.

08.07.2013

Obszerna galeria z pierwszego Rajdu Ziemi Bocheńskiej właśnie została dodana na serwer. Mam nadzieję, że fotorelacja choć trochę oddaje klimat tych niezwykle udanych zawodów. Zapraszam do oglądania.

Na swoją kolej czekają jeszcze trzy zaległe galerie z Tych, Świętochłowic i Będzina. Wszystkie juz niebawem będą dostępne na stronie.

22.06.2013

W oczekiwaniu na 1 Rajd Ziemi Bocheńskiej, który zapowiada się niezwykle interesująco, zapraszam do galerii zdjęć z drugiego, tegorocznego "esjotesu", rozegranego tym razem w okolicach Łapanowa.

16.06.2013

Najwyższy czas zaprezentować galerię zdjęć z 5. Rajdu Wisły, który powrócił do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugiego dnia na trasach startowali także zawodnicy RPP. Muszę przyznać, że dawno nie byłem na tak interesujących zawodach cyklu RSMP i RPP.

Chciałbym także poinformować, że z racji pracy nad kolejnymi wydaniami Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne nieco wolniej niż zwykle pojawiać się będą galerie po zawodach, niemniej żadnej z nich nie zabraknie.

07.06.2013

Już w niedzielę trzecia runda Samochodowych Mistrzostw Tychów na torze FAP, a tymczasem zapraszam do galerii z drugiej rundy, która odbyła się również na tyskim obiekcie. Natomiast jutro 2 eliminacja SJS w Łapanowie, weekend zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

04.06.2013

Z lekkim poślizgiem zpraszam do lektury 4 numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Mam nadzieję, że nieco mniejszą objętość magazynu zrekompensuje Wam jego zawartość. Szczególnie polecam rozmowy jakie przeprowadzieliśmy z ludźmi blisko związanymi ze sportem motorowym. Na nasze pytania odpowiadają Sebastaian Dwornik, Dominik Beczała i Przemek Więckowski. Zapraszam.

21.05.2013

Deszczowa niedziela, 12 maja dała się we znaki wszytskim obecnym w tym dniu na zawodach w Bytomiu. Impreza debiutowała w rajdowym kalendarzu i niestety cudu nie było - tzw. choroby wieku dziecięcego dały o sobie mocno znać. Zapraszam do skromnej galerii z tego wydarzenia. Miejmy nadzieję, że Organizatorzy wyciągną wnioski na przyszłość.

11.05.2013

Emocje po 2. Rajdzie Mikołowskim zdążyły już opaść, a my mamy za sobą premierę trzeciego numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Zatem najwyższy czas na zaprezentowanie całej galerii zdjęć, podsumowującej 2 eliminację RSMŚl. Zapraszam.

06.05.2013

Kolejna zaległa galeria. Tym razem druga eliminacja Sprintu o Puchar Mistrza Śląska Cieszyńskiego, która podobnie jak pierwsza runda odbyła się na pokopalnianym terenie w Kaczycach, ale organizator postarał się o wyznaczenie zupełnie nowego, niewykorzystywanego do tej pory odcinka. Zapraszam również na obszerną relację z tych zawodów do trzeciego numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne.

04.05.2013

Intensywnie spędzony kwiecień zaowocował kolejnym, trzecim już numerem Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Oprócz obszernych relacji z kwietniowych imprez rajdowych, znajdziecie w nim również m. in. artkuł o przygotowaniu samochodu do Badania Kontrolnego przed zawodami oraz klasyfikacje punktowe po drugiej rundzie RSMŚl. Zapraszam.

03.05.2013

Nadrabiam zaległości i zapraszam do galerii zdjęć z pierwszej, tegorocznej eliminacji zawodów SJS, które odbyły się w podkrakowskim Czernichowie. Cieszę się bardzo, bo tamtejsze trasy, aż proszą się o wykorzystanie na odcinki. A poza tym blisko do Chrzanowa;)

01.05.2013

Już tylko chwile dzielą nas od premiery tzreciego numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne, w którym m. in. podsumujemy rajdowe wydarzenia kwietnia. A tymczasem zapraszam do galerii zdjęć z 41. Rajdu Świdnickiego, który odbył się w nietypowych jak na te zawody warunkach, przypominających nieodżałowany Rajd Magurski:)

18.04.2013

Zapraszam do galerii z zawodów w Kuźni Raicborskiej, pierwszej, tegorocznej eliminacji cyklu ARS organizowanego przez Automobilklub Ślązak.

01.04.2013

7. Rajd Czechowicki mocnym akcentem rozpoczął kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Więcej o tych zawodach możecie przeczytać w biuletynie, do którego odnośniki znajdują się poniżej. Zapraszam również do obszernej galerii zdjęć, gdzie zamieściłem ponad 200 fotek z tego rajdu.

29.03.2013

Marzec już praktycznie za nami. Nadarza się więc okazja do podsumowania rajdowych wydarzeń minionego miesiąca. Zapraszam do lektury drugiego numeru Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne, który przygotowuję dla Was wspólnie z Agencją Rajdową Rallyborne. Wesołych Świąt !

21.03.2013

Po zmianach w tegorocznych przepisach dotyczących zdobywania licencji rajdowych do łask wracają zawody typu KJS, w których próby sportowe łączone są z tzw. jazdą okrężną. Pierwsza, tegoroczna eliminacja Samochodowych Mistrzostw Tychów miała właśnie taki charakter i została rozegrana 10 marca w Lędzinach. Zapraszam do galerii, a już w najbliższą sobotę na trasy 7 Rajdu Czechowickiego.

17.03.2013

W sobotę, 9 marca odbyła się 3 edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla kierowców Amatorów. Ponownie zawody rozegrano na odcinkach wokół Łapanowa. Na starcie pojawiła się rekordowa liczba uczestników. Zapraszam do galerii zdjęć.

14.03.2013

Na stronie pojawiła się fotorelacja z 20. Będzińskiego Rally Sprintu, który odbył się 3 marca w Będzinie. Trwają intensywne prace nad galeriami zdjęć z minionego weekendu czyli z Łapanowa i z Lędzin.

06.03.2013

Zapraszam do galerii zdjęć ze Sprintu o Puchar Mistrza Śląśka Cieszyńskiego, który odbył się pod koniec lutego w Kaczycach koło Cieszyna.

03.03.2013

Wspólnie z Agencją Rajdową Rallyborne opublikowaliśmy właśnie pierwszy numer Okręgowego Biluletynu Rajdowego - Rallyborne. Już od jakiegoś czasu myśleliśmy jak wykorzystać taką formę przekazu do popularyzacji rajdów, a zwłaszcza tych amatorskich. Mam nadzieję, że uda nam się przebrnąć przez trudne początki:) Zapraszam do czytania.

20.01.2013

Tradycją stało się już, że kolejnym finałom Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy towarzyszą orgaznizowane w całym kraju "Rajdowe Orkiestry". Dzięki tym imprezom wszyscy miłośnicy sportów motorowych mogą czynnie włączyć się w działania WOŚP. Zapraszam do galerii zdjęć z 5 Rajdowej Orkiestry w Makowie Podhalańskim, gdzie po raz kolejny zorganizowano zawody dla rajdowych amatorów, a liczni, zaproszeni Goście prezentowali perfekcyjne przejazdy pokazowe.

01.01.2013

Zapraszam do galerii zdjęć z Autokalipsy! czyli pożegnania chorzowskiego Autodromu, które zostało zorganizowane przez Agencję Rajdową Rallyborne w ostatnią niedzielę grudnia. Władze miasta Chorzowa ostatecznie postanowiły pozbyć się tego terenu, przez co dalsze organizowanie tam amatorskich zawodów rajdowych będzie niemożliwe.

Tym samym zamykam ostatecznie rajdowo - fotograficzny sezon 2012. Przez ostatni rok udało mi się zaprezentować 58 galerii zdjęć, a w każdej średnio po 70 - 80 fotografii co daje ponad 4300 starannie przygotowanych i wyselekcjonowanych ujęć :)

Archiwum: ROK 2009 | ROK 2010 | ROK 2011 | ROK 2012 | ROK 2013 | ROK 2014 | ROK 2015